انواع بازی با گربه خانگی، اسباب بازی و اپلیکیشن بازی با گربه

راهنمای جامع بازی با گربه خانگی و آشنایی با انواع اسباب بازی ها و اپلیکیشن های مناسب برای سرگرم کردن گربه خانگی شما.

اگر این مقاله از سایت بریتیش کیتن را می خوانید، به احتمال زیادی شما هم با یکی از این فرشته های دوست داشتنی هم خونه هستید :) در این مقاله هر مطلبی که در مورد بازی با گربه خانگی خود باید بدانید را خواهید آموخت.

چگونه گربه خانگی خود را سرگرم کنیم؟

به عنوان صاحب گربه خانگی، شما هم دوست دارید گربه شما در شرائط مناسب با طبیعت خود زندگی کند. به همین خاطر، آپارتمانی که در آن از گربه خانگی نگهداری می کنید، باید به اندازه کافی برای کوچولوی شما سرگرم کننده باشد.

اگر گربه خانگی شما روزها را به بازیگوشی و تفریح بگذراند، قطعا در برابر استرس و شرائط ناهموار مقاوم تر خواهد بود. در این مقاله هر آنچه در مورد سرگرم کردن و بازی کردن با گربه خانگی لازم است را به شما توضیح می دهیم.

بعد از مطالعه ی این مقاله حوصله ی گربه خانگی شما سر نخواهد رفت…

برای سرگرم کردن گربه خود، حتما بیشترین زمان ممکن را برای بازی با او اختصاص دهید. هر از چند گاهی، جعبه یا کارتن جدیدی برای او بیاورید تا فرصت کشف آن را پیدا کند. آن را ببوید، در آن پنهان شود و یا از آن به عنوان سکوی پرش استفاده کند.

در صورتی که به صورت مداوم وسائل محل زندگی گربه شما جابجا شود، وسائل جدید وارد محیط شود و یا حتی به صورت مداوم صداهای مختلف و جدید به گوش او بخورد، استرس کمتری نسبت به گربه های دیگر خواهد داشت. به عبارت دیگر گربه شما شجاع تر خواهد شد.

شما حتی می توانید به زمان غذاخوردن گربه خانگی خود هم تنوع بدهید. گربه های بیرون از خانه هیچ گاه زمان ثابت برای صرف غذا ندارند. گربه های خانگی هم بهتر است اینگونه باشند.

چرا بازی با گربه خانگی ضروری است؟

 

بازی کردن یکی از ضرورت های اجتناب ناپذیر در زندگی گربه های خانگی است. گربه ها حیوانات شکارچی هستند و با بازی های مناسب این حس غریزی آن ها کاملا تعدیل می شود. همچنین بازی گربه خانگی باعث می شود آن ها در شرایط خوبی از نظر فیزیکی و روحی قرار گیرند.

گربه های خانگی نسبت به گربه های بیرون شرایط بسیار کمتری برای تحرک و شکار دارند. بنابر این برای سلامت عضلات، استخوان ها و روحیه شان نیاز به بازی کافی روزانه دارند.

وقتی که با گربه خانگی خود بازی می کنید، متوجه می شوید که آن ها متخصص شکار هستند. حتی در سن های بالا، گربه ها نشان داده اند که با انسان های اطراف خود به خوبی بازی می کنند.

اگر شما هم تا بحال سعی کرده اید با گربه ی خود بازی کنید، این نکته را دریافته اید که آن ها به هیچ دعوتی برای بازی پاسخ منفی نمی دهند.

نکته ی بعدی که باید به آن توجه کنید این است که بازی کردن با گربه خانگی تان باعث می شود بسیاری از رفتار های نامناسب گربه زیبایتان تغییر کند و عادت های بد خود را کنار بگذارد.

چگونه با بازی گربه خود را سرگرم کنیم؟

به زودی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =